یاد گرفتن جنایت شهرکرد خانواده علت درگیری

یاد گرفتن: جنایت شهرکرد خانواده علت درگیری چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی استان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تشکیل دولت سایه در آفتاب

سنگ پای قزوین، در نخستین نشست خبری خود بعد از قرن‌ها سکوت، گفت: «راستش من می‌خواستم به روال قرن‌های قبل، همچنان زبان در کام بگیرم و سکوت پیشه کنم، ولی متاسفانه

تشکیل دولت سایه در آفتاب

تشکیل دولت سایه در آفتاب

عبارات مهم : آفتاب

سنگ پای قزوین، در نخستین نشست خبری خود بعد از قرن ها سکوت، گفت: «راستش من می خواستم به روال قرن های قبل، همچنان زبان در کام بگیرم و سکوت پیشه کنم، ولی متاسفانه کسانی که از 40 سال قبل با اختلاف آرا بسیار….

علی زراندوز در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

تشکیل دولت سایه در آفتاب

سنگ پای قزوین، در نخستین نشست خبری خود بعد از قرن ها سکوت، گفت: «راستش من می خواستم به روال قرن های قبل، همچنان زبان در کام بگیرم و سکوت پیشه کنم، ولی متاسفانه کسانی که از 40 سال قبل با اختلاف آرا بسیار زیاد، انتخابات متفاوت را به رقیب واگذار می کنند، فردای هر انتخابات طوری در روزنامه های ارزش مقاله می نویسند و در مصاحبه های ارزش حرف می زنند که مو بر تنِ متخلخل و آذرینِ بنده، سیخ می شود! اینجانب، عرض خاصی ندارم و فقط خواستم بگويم لطفا در ضرب المثل های تان دیگر از بنده به عنوان سمبل «رو»، استفاده نکنید… . ما همون کف پای شما رو توی حمام بسابیم، اعصاب مون راحت تره!».

دکتر احمدی نژاد در گفت وگو با یک روزنامه اسپانیایی، اعلام کرد برنامه ای جهت مدیریت کشور، قاره آسیا، سایر قاره ها و کره زمین ندارد. خبرنگار این روزنامه خیلی خارجی، بعد از شنیدن این حرف، ناگهان از ذوقش، زبان باز کرد و شروع کرد مثل بلبل، فارسی حرف زدن و از دکتر پرسید: «جون من راست میگی آقای احمدی نژاد؟ یعنی دیگه واقعا بی خیال شدی؟» و ایشان با لبخند معروفش که لبخند ژوکوند را از بیخ خشک کرده، گفت: «بله… در حال حاضر بنده به کمتر از مدیریت کهکشانی رضایت نمیدم… اگر مدیریت کهکشان راه شیری و منظومه شمسی دست بنده باشه، قول میدم چاله چوله های ماه رو پر کنم، مشتری رو جهت نخستین بار، فروشنده و صاحب مغازه کنم، مریخ رو که از شدت قرمزی شبیه گوجه فرنگیه، ارزون در اختیار مردم قرار بدم که هر وقت گوجه گرون شد، با مریخ املت درست کنن… جهت عطارد هم یه عطاری مهر تاسیس می کنم و ناهید هم می تونه با تولد یه سیاره کوچولو، مرخصی با حقوق بگیره و بره بشینه خونه، سیارکش رو بزرگ کنه! به نپتون هم همزمان مجوز تاسیس کارخانه های چای کیسه ای و تولید نپتون دستی میدم با وام کم بهره! جون مشایی، برنامه کهکشانی از این مدون تر دیده بودی تا حالا؟».

سنگ پای قزوین، در نخستین نشست خبری خود بعد از قرن‌ها سکوت، گفت: «راستش من می‌خواستم به روال قرن‌های قبل، همچنان زبان در کام بگیرم و سکوت پیشه کنم، ولی متاسفانه

یکی از اشخاص محافظه کار معروف که از شکست های پیاپی در انتخابات متفاوت گله مند بود از فرهنگستان زبان و ادب فارسی درخواست کرد به جای این که بیاید جهت لغاتی مثل پیتزا و نوتلا بار معادل سازی کند، جهت بعضی از این معاهدات بین المللی که اسامی سخت و بغرنجی دارند، معادل های راحت فارسی پیدا کند! ایشان در ادامه به خبرنگار ما گفت: «مثلا همین آمبودزمان! این اسمه؟ این زیاد شبیه یه جور تشویق فرزند های کوچیک جهت بوس دادن به عموهاشونه! آیا ما باید اجازه بدیم خارجی ها با این اسامی عجیبی که روی معاهدات شون میذارن، با رای آوردن ما بازی کنن؟ اگه همون روز اول فرهنگستان اومده بود و گفته بود به عنوان نمونه به جای این واژه غریب و نامانوس، بگیم : امدادِ مظالم! الان سبد آرای ما، اندازه سبد خرید چرخدار فروشگاه های شهروند بود؟!».

دولت سایه در آفتاب تشکیل شد! به روایت گروه خبری ما، اعضای دولت سایه که در آفتاب تشکیل جلسه داده بودند، با این پرسش خبرنگاران روبه رو شدند که: «کمی آن طرف تر از جایی که شما جلسه تکیل دادید سایه هست، آیا به آن مکان نمی روید؟» یکی از اعضای دولت سایه با بی تفاوتی جواب داد: «شما مثل اینکه خیلی اهل ادب و فرهنگ نیستی… وگرنه حتما این ضرب المثل قدیمی رو شنیده بودی که میگه: دولت نرو به سایه، سایه خودش میایه!».

واژه های کلیدی: آفتاب | فارسی | مدیریت | روزنامه | انتخابات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs