یاد گرفتن جنایت شهرکرد خانواده علت درگیری

یاد گرفتن: جنایت شهرکرد خانواده علت درگیری چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی استان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل پوتين اسلحه جديدش را امتحان مي‌کند

جنگ هسته اي هنوز خطري بسيار واقعي و هراسناک است ولی تهديد سايبري فراگير تهديدي است که مقابله با آن حتي سخت تر هست. جنگ سايبري لايه اي روي تنش هاي حاصل از دوران

پوتين اسلحه جديدش را امتحان مي‌کند

پوتين اسلحه جديدش را امتحان مي کند

عبارات مهم : روسيه

جنگ هسته اي هنوز خطري بسيار واقعي و هراسناک است ولی تهديد سايبري فراگير تهديدي است که مقابله با آن حتي سخت تر هست. جنگ سايبري لايه اي روي تنش هاي حاصل از دوران جنگ سرد افزوده هست. جنگ سردي که هنوز فراموش نشده و کوچک ترين تنشي در سطح جهاني يادآور آن روزها محسوب مي شود. جنگ سايبري ابعاد تازه اي بر تهديدهاي سياسي محسوب شده است و در مقياس تاکتيکي، عملي و استراتژي هاي مهار بسيار خطرناک تر از ساير جنگ هاست. اينها جديدترين سلاح هاي از راه دور هستند: کامپیوترها.

پوتين اسلحه جديدش را امتحان مي‌کند

البته تصاوير وينستون چرچيل و پرده هاي آهني اطراف بلوک شوروي، نوستالژي هايي هستند که تا به امروز باقي مانده اند ولی به جاي اين تصاوير غم انگيز حالا هولوگرام هاي پرزرق و برق ديجيتال ظهور کرده اند؛ واقعيت مجازي براي ايجاد گمراهي در سطح بين المللي. آنتاگونيست هاي پشت اين پرده هاي نامريي حداقل از ديدگاه آمريکا روشن است: روسيه، چين و ايران.

اما هر کسي متناسب با جاه طلبي خود مي تواند در اين دوران وارد جنگ شود از جمله بازيگران دولتي و غيردولتي، گروه هاي نيابتي و فعالين مدني. تابه حال در تاريخ بشريت موانع ورود در يک درگيري جهاني تا اين اندازه اندک نبوده است: تنها چيزي که نياز داريد مغز، انگيزه و کامپيوتر هست. جنگ سرد سايبري به اين شکل هست. عصري که در آن ادراک تبديل به واقعيت مي شود. اگر هک روس ها از کميته ملي حزب دموکرات واقعيت داشته باشد قدرتمندترين ابزار در اختيار هر کشور بسيار مبهم و تاريک خواهد بود؛ اين حرکتي است به سوي انکار و گمراهي.

جنگ هسته اي هنوز خطري بسيار واقعي و هراسناک است ولی تهديد سايبري فراگير تهديدي است که مقابله با آن حتي سخت تر هست. جنگ سايبري لايه اي روي تنش هاي حاصل از دوران

ابزارهاي قلمرو پنهان کارها عمليات اطلاعاتي (CA/IO)، ساختاري ادراکي هستند که با آن مي توان چگونگي جنگ سرد سايبري را تعريف کرد. اين قلمرويي است با تاريخي داستاني و غني. تاکتيک هاي CA/IO دنيايي است در شرکت هاي اطلاعاتي دنیا که از انواع راه ها و ابزارها در خفا و به گونه اي نامرئي استفاده مي کردند و اغلب تأثيرهاي آنها قابل اندازه گيري نبود. درک و اندازه گيري اثرات اين دست تاکتيک ها بسيار سخت است ولی اغلب فوايد آنها روشن هست. همين مسئله را مي توان در عملياتي ديد که در فضاي سايبري هدايت مي شوند. به عنوان مثال، نگاهي گذرا به دخالت هاي اخير روسيه در انتخابات کشورهاي غربي اين مسئله را نشان مي دهد.

در سال هاي پيش رو ابزار سايبري تبديل به کارها فعال جديدي خواهند شد که اندازه گيري آنها سخت خواهد بود همان طور که شوروي عملياتي را براي ايجاد جنگ هاي سياسي و شکل دادن به رويدادهاي جهاني انجام مي داد و بسياري از عوامل آن مخفي بوده و به سادگي قابل شناسايي نبودند. شايد هيچ کس در ساليان گذشته براي کسب مهارت در اين زمينه به اندازه روس ها کار نکرده باشد. روس ها و سرويس هاي اطلاعاتي کرملين به اميد دستيابي به تسلط سياسي و ارضي، هدايت اروپا به سمت فروپاشي و تضعيف صورت ايالات متحده در سراسر دنیا کار خود را به نحوه ماهرانه اي با ترکيبي عملي از تاکتيک هاي نظامي و سايبري شروع کرده اند تا اثري بزرگ ايجاد کنند.

در سوريه، روسيه شورشياني را که براي سرنگوني بشار اسد تلاش مي کردند با حملات هوايي و تاکتيک هاي سايبري مورد نشانه قرار داد. نزديکي هاي منزل و در ميدان جنگ کريمه نيز جنگ نرم به سود روس ها بود. پوتين همواره درها را به سوي کارها آتي نظامي باز گذاشته ولی حالا حضور نظامي به «گزينه آخر» بدل شده است هست. ابتدا قدرت نرم، بعد قدرت سخت و سوم اشغال نظامي. سال گذشته مسکو شرايطي مشابهي را در آمريکا با تاخت و تاز به ميدان سياست اين کشور ايجاد کرد. کرملين با هک اطلاعات حزب دموکرات از سرخوردگي نهفته در ميان مردم در مواجهه با سياستمداران واشنگتن بهره برد.

پوتين اسلحه جديدش را امتحان مي‌کند

آنها به گونه اي طراحي شده است و با جوسازي و گيج کردن مردم اطلاعات را به بيرون درز مي دادند. اين نيرويي نيابتي براي انجام پيچيده ترين کارها با برجاي گذاشتن عميق ترين زخم هاست. تنها کاري که پوتين بايد بکند اين است که اين چرخ را به حرکت بيندازد و از شتاب و حرکت آن در ايجاد ويراني را تماشا کند. بنابراين جنگ سرد واقعا به پايان رسيده هرچند خط مقدم هنوز باز هست. چشم انداز فيزيکي پنهان شده است ولی به دنياي مجازي انتقال پيدا کرده هست. به هرحال تاکتيک هاي سايبري از روي هوي و هوس روي نمي دهند بلکه با قصد و برنامه هستند و روسيه قطعا از آنها براي تقسيم بندي دنیا و تضعيف دشمن های استفاده مي کند. دنیا جنگ سرد هنوز تغيير نکرده هرچند تاکتیک ها و اهداف عوض شده است باشد.

اتکاي روسيه به کشف تازه اش يعني تاکتیک هاي سايبري صورت جغرافياي سياسي دنیا را نيز تغيير داده هست. حالا دنیا در مجموعه اي از صفر و يک ها فرو مي رود که راه دور يا بعد مسافت زميني هيچ محدوديتي براي آن ايجاد نمي کند. اين دشمن های ديگر پنهان نيستند بلکه در پوششي تاريک عمل مي کنند که با چشم ديده نمي شوند. اين دشمن های مسلح به نرم افزارهايي هجومي هستند که با هوشي غلط ساخته شده است اند. اطلاعاتي که نادرست محافظت شده است باشند، نشانه قرار داده مي شوند و انکار چنين چيزي دقيقا هدفي است که آنها را در دستيابي به خواسته هايشان ياري خواهد کرد. جاي تعجب ندارد که رهبران و نهادهاي غربي با اين جنگ سايبري سرد گيج شده است باشند. به جاي ايراد گرفتن از يکديگر بايد انگشت را به سمت متهم واقعي گرفت.

جنگ هسته اي هنوز خطري بسيار واقعي و هراسناک است ولی تهديد سايبري فراگير تهديدي است که مقابله با آن حتي سخت تر هست. جنگ سايبري لايه اي روي تنش هاي حاصل از دوران

در هر حال فرماندهان اطلاعاتي ايالات متحده از دونالد ترامپ خواسته اند تا هرچه سريع تر اقداماتي را علیه فعاليت هاي مخرب سايبري روسيه انجام دهد. بهترين نقطه براي شروع به صراحت در اذعان به اين مسئله هست. شايد وقت آن رسيده است که بزرگ ترين قدرت هاي دنیا اعتراف کنند که جنگ سرد به پايان رسيده و چيزي به مراتب بدتر از آن شروع شده است هست. وقايعي که در برابر چشمان ما در دنياي مجازي روي مي دهد، ما را به سمت گمراهي، نادرستي و دستکاري مي کشاند و از انگيزه هايي آب مي خورد که به آنها پرداخته نشده هست. عمليات سايبري پوتين در جهت تضعيف حکومت هاي انعطاف پذير و غني شده است به وسیله دموکراسي و حاکميت قانون هست. پوتين دست روي واقعيتي گذاشته که به خوبي مي داند او و حکومتش را شکننده کرده هست.

اخبار بین الملل – وقایع اتفاقیه

پوتين اسلحه جديدش را امتحان مي‌کند

واژه های کلیدی: روسيه | پوتين | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs