یاد گرفتن جنایت شهرکرد خانواده علت درگیری

یاد گرفتن: جنایت شهرکرد خانواده علت درگیری چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی استان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ارزش سهام عدالت ۲ برابر شد

ارزش سهام عدالت واگذاری به مشمولان، به حدود ۲ برابر وقت واگذاری زیاد کردن یافته است.

ارزش سهام عدالت ۲ برابر شد

ارزش سهام عدالت ۲ برابر شد

عبارات مهم : میلیون

ارزش سهام عدالت واگذاری به مشمولان، به حدود ۲ برابر وقت واگذاری زیاد کردن یافته است.

به گزارش ایلنا، شرکت شخصی سازی تأکید کرد: به موجب آیین نامه اجرایی توزیع سهام عدالت، شرکت شخصی سازی از سال 1388 تاکنون مسئولیت وصول سود شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت را به عنوان اقساط سهام واگذار شده است و واریز آن به حساب خزانه برعهده داشته است و شرکت های موجود در سبد سهام عدالت مکلف شده است اند تا سود سهام عدالت تقسیم شده است مجامع عمومی و عادی هر سال خود را تا تسویه حساب کامل اقساط به شرکت شخصی سازی پرداخت کنند.

ارزش سهام عدالت ۲ برابر شد

همچنین دستگاه های اجرایی مربوطه که تا قبل از واگذاری، مسئولیت اعمال مالکیت و مدیریت شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت را برعهده داشته اند، صرفاً تا وقت آزاد سازی سهام به عنوان نماینده دولت تعیین شده است اند.

علاوه بر این شرکت شخصی سازی مکلف شده است است تا وقت آزاد سازی سهام عدالت، سود سهام مربوط به طرح توزیع سهام عدالت را از شرکت های سرمایه پذیر وصول و متناسب با میزان سهم قابل تخصیص به هر فرد، نسبت به پرداخت سود به مشمولان طرح یاد شده است اقدام کند.

ارزش سهام عدالت واگذاری به مشمولان، به حدود ۲ برابر وقت واگذاری زیاد کردن یافته است.

از سال 1388 مسئولیت دریافت سود شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت و وظیفه نظارت بر این شرکت ها، برعهده شرکت شخصی سازی و از سال 1389 تاکنون اداره شرکت های مذکور و حضور در مجامع آنها برعهده دستگاه اجرایی مربوطه هست؛ بنابراین علی رغم آنچه که در رسانه ها منتشر شده، از سال 1388 تاکنون شرکت های سرمایه گذاری استانی هیچگونه مسئولیتی در خصوص اداره شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت یا دریافت و توزیع سود سهام این شرکت ها، برعهده نداشته اند.

یکی از نکات مهم حاکم بر فرآیند توزیع سود سهام عدالت، این است که به هر کس مشمول سهام عدالت یک میلیون تومان و به هر خانوار تا سقف 5میلیون تومان سهم تخصیص داده شده است می یابد ولی پول معامله از محل سود هر سال شرکت های واگذار شده است تسویه خواهد شد.

در صورتی که در آخر دوره تقسیط (دوره محاسبه اقساط سهام عدالت با لحاظ سال مالی شرکت های سرمایه پذیر، حداکثر 10 دوره مالی از یکم فروردین 1385 تا آخر نیمه اول سال 1395 تعیین می شود)، بهای سهام مورد واگذاری به طور کامل تسویه نشده باشد، مشمولان می توانستند در مهلت مقرر نسبت به پرداخت بدهی و تسویه حساب سهام مورد خریداری اقدام کنند.

ارزش سهام عدالت ۲ برابر شد

در هر صورت تنها به میزان مبلغ بدهی تسویه شده، سهام به مشمولان تعلق می گیرد. ضمناً به موجب مصوبات شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، شرکت شخصی سازی مکلف شده است است نسبت به تنظیم و ارائه صورتحساب تسویه اقساط به مشمولان، بعد از آخر دوره اقساط اقدام کند.

بنا بر اعلام شرکت شخصی سازی، همه محاسبات به ارزش مقطع واگذاری انجام یافته هست، بنابراین طبیعتاً ارزش روز سهام واگذار شده است زیاد از ارزش مقطع واگذاری و تقریباً دو برابر این ارزش است.

ارزش سهام عدالت واگذاری به مشمولان، به حدود ۲ برابر وقت واگذاری زیاد کردن یافته است.

از 49 میلیون نفر مشمول دریافت سود سهام عدالت 47 میلیون نفر در قید حیات هستند که حدود 40 میلیون نفر از آنها شماره شبای حساب بانکی خود را جهت دریافت سود سهام عدالت در سال مالی 1395 در سامانه سهام عدالت وارد کرده اند و دولت قصد دارد تا آخر امسال نخستین مرحله سود سهام عدالت در این دولت را به حساب مشمولان واریز کند.

علی اشرف عبدالله پوری حسینی مدیر شرکت شخصی سازی می گوید این شرکت جهت پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 1395 با فرد یا ارگان خاصی مذاکره نمی کند بلکه فقط پاره ای از پرسشها اداری مانده است که بعد از انجام ان ، سودها واریز می شود.

ارزش سهام عدالت ۲ برابر شد

مسیر پرداخت سود به مشمولان در حال طی شدن است و در زمانش اطلاع رسانی خواهیم کرد.

پوری حسینی گفت: تلاش می کنیم که سودها را سریعتر پرداخت کنیم و از همه وقت قانونی بابت پرداخت سود استفاده نکنیم. هدفمان این است که همان طور که خرد خرد پول ها را دریافت می کنیم آنها را به مشمولان پرداخت کنیم.

واژه های کلیدی: میلیون | دریافت | تسویه حساب | سهام عدالت | سرمایه گذاری | سامانه سهام عدالت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs